מנדלי

LOADING

מנדלי – אתר הספרים הראשון שראה אור

העולם הווירטואלי הינו עולם עשיר במיוחד. הוא מעניק לנו אין ספור אפשרויות בכל התחומים האפשריים ואולי אפילו הבלתי אפשריים… הספרים של מנדלי הינם ספרים אלקטרוניים הקיימים רק ברשת. כך ניתן ליהנות מקריאת ספרים אלקטרוניים ואף הורדה שלהם למחשב האישי. 'מנדלי' זוהי החנות המקוונת הראשונה שעלתה לאוויר בתחום הספרים האלקטרוניים. מהי המטרה של ספרי מנדלי? איך מופצים הספרים הללו ומה זה בעצם השם הזה – מנדלי?

העולם הדיגיטלי הינו עולם עצום ממדים והוא מציע כיום אין ספור אפשרויות בכל התחומים. כך למשל אנחנו יכולים לבצע קניות ולרכוש כל מה שאנחנו רוצים באתרי החנויות השונים, אנחנו יכולים לקבל מידע בכל נושא ובכלל לנהל את החיים שלנו מהבית באמצעות המכשירים הדיגיטליים השונים המאפשרים לנו גישה לבנקים, לרשויות השונות וכו' .

עולם הספר עבר אף הוא למתכונת הדיגיטלית כאשר כיום יש לנו את האפשרות לקרוא ספרים ברשת, לרכוש אותם ואף להעביר אותם אל המחשב שלנו בצורה מסודרת. מנדלי – זהו האתר עם החנות המקוונת אשר לו זכות ראשונים בתחום מכירת הספרים הפתוחים.

מהי המטרה של 'מנדלי'?

מנדלי מוכר הספרים מקדם למעשה את הנגישות המלאה לספרות העברית העשירה תוך שהוא מאפשר רווחיות הוגנת למו"לים וליוצרים. את המטרה הזו משיג מנדלי באמצעים הבאים:

  • הצעת ספרים ייחודיים אשר אינם קיימים בחנויות הספרים הרגילות.
  • אפשרות עיון וקריאה בספרים בעזרת תוכנות או מכשירי קריאה אלקטרוניים הקיימים היום ויהיו גם בעתיד.
  • מאפשרים למו"לים וליוצרים לקדם ולהציע את הספרים שלהם בערוצים מתקדמים, חדשניים ומודרניים. מדובר באפשרות שהיא כדאית לכל הצדדים.

כיצד מופצים הספרים?

את הספרים מפיצים באופן שתואם את הפורמט EPUB שזהו התקן בינלאומי לספרים אלקטרוניים. הם מוצעים גם בפורמט MOBI כך שהם מתאימים לכל מכשירי הקריאה השונים של קונה הספר. מובן שעל הקונה לכבד את זכויות היוצרים ולהימנע מהפצה.

ולקינוח, מיהו מנדלי?…

האתר קיבל את שמו על שם הסבא של הספרות העברית – שלום יעקב אברמוביץ המכונה – מנדלי מוכר הספרים! האתר עלה לאוויר ביום הולדתו של אליעזר בן יהודה והוא מנוהל על ידי צוות אוהבי ספר ומחוברים לעולם הטכנולוגי.  

לחצו כאן למעבר לאתר מנדלי

מנדלי – מוכר ספרים ברשת