בוקסילה

LOADING

 

בוקסילה

עם הספר היה מאז ומעולם מחובר לספרים יותר מכל עם אחר ונדמה היה שלעולם לא יהיה תחליף לספרים ולדפים. לאחרונה נחשפנו למיזם צעיר ורענן מבית 'בוקסילה' אשר מטרתה היא להפיץ ולקדם את הספרים הדיגיטליים בעברית. למה בעצם אנחנו צריכים את זה מה לא היה טוב עד עכשיו? על כך ועוד במאמר שלפניכם.

עד לא מזמן לא היו הרבה שהאמינו כי ניתן יהיה להרגיל את עם הספר לקרוא ספרים באמצעים דיגיטליים. ניחוח הדפים, התחושה של החזקת הספר ביד והדפדוף הפיזי תורמים רבות לחוויית הקריאה וקשה היה להאמין כי יהיה לזה תחליף. אך לאחרונה אנחנו מוצאים כי יותר ויותר אנשים דווקא כן החלו להחליף את השיטה והם רוכשים ספרים דיגיטליים ונהנים מחוויית קריאה מסוג אחר אך אטרקטיבי לא פחות. קבלו אותם את הספרים הדיגיטליים –אלקטרוניים.(יש הבדל ביניהם? ננסה להסביר…)

אז למה לנו ספרים דיגיטליים?

  • כל הספרים במכשיר אחד – כי הספרים הדיגיטליים אינם תופסים מקום והם גם לא כבדים כמו ספרים. כך אפשר ליהנות מחוויית קריאה מענגת בכל מקום בלי סרבולים מיותרים. גם אם מדובר בנסיעה וגם אם סתם בא לנו לקרוא בלי לצאת לספרייה ולחפש ספר מתאים. הספרייה כולה לרשותנו בתוך מכשיר אחד קומפקטי ונוח.
  • כי למי אין היום מכשירים דיגיטליים? כיום יש לכל אחד אמצעי דיגיטלי כזה או אחר המאפשר לו קריאת ספרים אלקטרוניים מתוכם. מכשירי טלפון חכמים, טאבלטים, קוראים דיגיטליים וכו' .
  • כי יש לנו שליטה על הספר – אנחנו יכולים תוך כדי קריאה להגדיל את הכתב, לסמן משפטים בתוך הטקסט, ליצור סימניות, לחפש במילון תוך כדי קריאה ובקיצור – לקרוא בתנאים הכי מתאימים לנו.
  • כי זה תורם לאיכות הסביבה – החיסכון בנייר הודות לשימוש במדיה הדיגיטלית תורם רבות לשמירה על איכות הסביבה.

אז מה החלטנו, דיגיטלי או אלקטרוני?

יש מי שמכנה את הספרים הללו בשם ספרות אלקטרונית ויש המתעקשים על המילה 'דיגיטלית'. למעשה אין ממש הבדל בין ההגדרות. בעולם הגדול מקובלים שתי ההגדרות. בבוקסילה קיימת נטייה להעדיף את ה'דיגיטלי'. אך ממש לא משנה איך תקראו לה – חוויית הקריאה החדשנית כבר כאן!

לחצו כאן למעבר לאתר בוקסילה

בוקסילה – ספרים דיגיטליים בעברית